minimalistyczny klasyk

minimalistyczny klasyk

2027 r. Joanna Rembelska wybiegła w czasie i stworzyła aranżację, która choć dziś wydaje się skrajnie nowoczesną, już w niedalekiej przyszłości może uchodzić za klasyczną. Niemniej jednak prezentowane nowoczesne wnętrze nie jest jedynie autorską wizją, lecz również wynikiem konsekwentnego zmierzania sztuki, w tym również architektury wnętrz, do coraz to większego upraszczania form, odwrotu od bogactwa i rezygnacji z wszystkiego co zbędne.
Ta minimalistyczna aranżacja wnętrza to ponadto odpowiedź na gusta, przekonania i potrzeby młodego pokolenia, które zastanych trendów i realiów nie bierze za pewnik, tylko w dalszym ciągu poszukuje swojej własnej estetyki i nowego porządku.
Designerka jednak nie zrywa całkowicie z tym, co dobrze nam znane – świadomie inicjuje dialog pomiędzy tradycją a przyszłością. Celowo zestawia tutaj materiały zakorzenione w naszej kulturze od tysiącleci z tworzywami kojarzącymi się z najnowszymi osiągnięciami. Co więcej, w aranżacji pojawiają się formy nawiązujące do folkloru i dokonań minionych wieków – wzór warkocza i ręcznie wyrabiana cegła.
W tym nowoczesnym mieszkaniu dominantę kolorystyczną stanowią stonowane szarości, które projektantka wnętrz przełamała wprowadzając odważne akcenty jaskrawej zieleni. W łazience zastosowano ceramikę w kształcie tradycyjnej kostki brukowej z zupełnie nowym konceptem kabiny prysznicowej.
Odpowiedzią na potrzeby młodego człowieka jest także otwarty plan mieszkania. Zrezygnowano tutaj z tradycyjnych podziałów na rzecz stworzenia przestronnej aranżacji, która pozwoli mieszkańcom poczuć niczym nieograniczoną przestrzeń i swobodę.