bakłażanowy eklektyzm

bakłażanowy eklektyzm

2013 r. Elegancja, prostota, wyważony układ – te trzy pojęcia mówią niemal wszystko o projekcie wnętrz tego podwarszawskiego domu. Kompozycja wnętrza opiera się przede wszystkim na geometrycznych formach, które projektantka – Joanna Rembelska przełamała wprowadzając klasyczne detale. Wyraźnie widać tutaj inspiracje różnymi stylami – od tych dawnych, po współczesne. Każdy z elementów, od kluczowych komponentów, po drobne dodatki, został niezwykle starannie dobrany. W efekcie designerka stworzyła idealnie spójną i harmonijną całość. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość – nie mamy wątpliwości, że każdy przedmiot ma właściwą formę i znajduje się we właściwym miejscu.
W aranżacji wnętrza dominują klasyczne barwy – biel, szarości, ponadczasowa elegancka czerń. Tą prostą paletę kolorów studio projektowania wzbogaciło poprzez dodanie różnych odcieni bakłażana. Klasyczna elegancja tego nowoczesnego wnętrza jest ponadto wynikiem zastosowania zakorzenionych w tradycji europejskiej jakościowych materiałów – marmuru i szkła, w tym również kryształu. By maksymalnie dostosować aranżację do potrzeb i osobowości mieszkańców, wprowadzono elementy oświetlenia zaprojektowane i wykonane specjalnie na zamówienie. Uwagę przekłuwa również nowoczesny okap pełniący dodatkowo funkcję lampy.
Każde wnętrze zaczyna dopiero żyć w chwili, kiedy wprowadzą się do niego domownicy. Projektantka miała to na uwadze i pozostawiła wolne miejsce specjalnie na pamiątki przyszłych mieszkańców. Z każdą z nich wiążą się wspomnienia – dzisiaj dom ten jest więc opowieścią ich osobistej historii.