projektowanie wnętrz mieszkań wyd_c1

W dobie szybko zachodzących zmian społecznych współczesny gość poszukuje bazy hotelowej, która odpowie na jego potrzeby. Nawet najbardziej prestiżowe hotele stają w wyścigu o unikalny design, tym samym dostarczając swym gościom niezapomnianych przeżyć estetycznych. Dzisiejszy gość hotelowy oczekuje po wnętrzach czegoś więcej niż kilku prawidłowo dobranych mebli otoczonych podstawową paletą barw. Oczekuje elementu zaskoczenia, niebanalnych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych, zastosowania niestandardowych materiałów, w końcu zetknięcia się z nieprzeładowaną technologią ułatwiającą funkcjonowanie podczas pobytu w hotelu. Dlatego współczesny design pokoju hotelowego musi być stworzony w oparciu o przemyślany projekt będący gwarancją nadania wnętrzom unikalnego i swoistego charakteru. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat myślenie o wyglądzie pokoju hotelowego ewaluowało. Nowoczesne projekty radykalnie odchodzą od koncepcji wydzielania wszystkich stref funkcjonalnych w apartamencie. Główny nacisk stawia się na połączeniu funkcji w taki sposób, by stanowiły integralną całość zarówno wizualną, jak i przestrzenną. Szklane ściany, ażurowe przegrody czy kurtyny z tkanin wydzielające strefę kąpielową sukcesywnie wypierają tradycyjne ściany działowe. Połączenie tych elementów z nowinkami technicznymi umożliwia tworzenie tak bardzo oczekiwanych, wręcz spektakularnych efektów.

Dzięki nowym technologiom stosowanym w produkcji materiałów wykończeniowych w prosty i przystępny cenowo sposób możemy tworzyć dowolną scenerię pokoju hotelowego. Personalizacja przestrzeni staje się kluczem do przeniesienia gości hotelowych w różne ciekawe, być może nigdy wcześniej nie poznane klimaty. Pokój gwiazdy filmowej lat 40. czy laboratorium szalonego naukowca może być jedynie wstępem do stworzenia głównej idei dla wnętrz w naszym hotelu. Stale powiększająca się gama materiałów dostępna na rynku daje projektantom wnętrz możliwość urzeczywistnienia ich najśmielszych wizji.

Umiejętne zastosowanie betonu architektonicznego, systemu zielonych ścian, wielkoformatowych spieków kwarcowych, grafiki na szkle, konglomeratów, stali, struktur naściennych, paneli 3D czy efektów audiowizualnych może stanowić o konkurencyjności i indywidualności przestrzeni hotelowej.

Wzrasta możliwość nadania indywidualnego wzoru oraz koloru materiałom wykończeniowym. Aplikowanie różnymi technikami dowolnych motywów na tkaninach obiciowych, wykładzinach, tapetach, szkle, ceramice nie stanowi żadnego problemu. Dla podkreślenia form, kształtów mebli oraz detali we wnętrzach tworzy się swoiste sceny świetlne. Tworzenie nastrojów nigdy nie było prostsze. Inteligentne systemy ułatwiają sterowanie wieloma różnorodnymi źródłami światła.

W tworzeniu naszej wizji hotelowej nie możemy również zapomnieć o korzeniach i tradycji lokalnej. Częstym błędem jest ignorowanie lokalnej kultury wyrażającej się często we wzornictwie, rękodziełach czy naturalnych zasobach ziemi. Podpatrujemy światowy design nie doceniając spuścizny regionalnej, będącej największym bogactwem i inspiracją dla tworzenia unikalnego designu wnętrz.

Joanna Rembelska. Prowadzi studio projektowe High Level Design

HOTELARZ STR. 41 LUTY 2014 R. www.e-hotelarz.pI

Comments are closed.